14.7. na vodnom diele v Žiline sa konali už po niekoľkokrát majstrovstvá Slovenska v krátkom triatlone. Aj tento rok to bol veľmi zaujímavý pretek v silnej konkurencii pretekárov zo Slovenska a aj z Maďarska. Sobotný program odštartovali deti aj s našim zastúpením. Linduška Buzeková v kategórii Nádeje C dobehla na šiestom mieste. Medzi nádejami A sme mali až tri pretekárky, Laura trať zvládla ako tretia najrýchlejšia a odnáša si tak bronzovú medailu. Ivanka s Luckou  dobehli tesne za sebou na šiestom respektíve siedmom mieste. Andrej Vajda po slabšom začiatku preteku dokázal zrýchliť a podarilo sa mu obsadiť pekné piate miesto. Potom už nasledoval majstrovský pretek a ako prvé sa na štart postavili ženy. Na štarte sme mali opäť tri pretekárky z toho jedného nováčika na týchto vzdialenostiach Janku. V horúcom počasí sa dievčatá popasovali s traťou výborne, keď Lydka obsadila tretie miesto medzi Slovenkami a štvrté miesto v celkovom poradí. Diana v kategórii žien 40-49 ročných obsadila prvú priečku a Janka pri svojej premiére obsadila tretie miesto. Ešte počas preteku žien odštartovali svoj pretek aj muži, s početnejším zastúpením. V celkovom poradí bol najbližšie k pódiu Ondrej Kubo, ktorý len tesne dobehol štvrtý keď mu po stíhacej jazde na behu chýbalo iba 9 sekúnd na bronzového Tomáša Tolkunova. Na deviatom mieste prišiel do cieľa Marek Smetana a Ďuri Polák sa taktiež umiestnil na peknom trinástom mieste. Lukáš Zámečník v kategórii 30-34 dobehol na treťom mieste. Lukáš si rovnaké umiestnenie zopakoval aj v nedeľu na vzdialenostiach šprint triatlonu. Matej Medveczky na tej istej trati zaznamenal druhé miesto medzi juniormi. Posledným pretekom víkendu v Žiline boli tímové štafety, samozrejme aj s našim zastúpením. Tím v zložení Marek, Lydka a Ďuri dobehli na druhom mieste, keď nestačili iba na štafetu Triaxu Bratislava. Toľko k majstrovskému preteku, všetkým zúčastneným gratulujeme k výsledkom a tešíme sa na další ročník Žilinského triatlonu budúci rok.