Predposlednú októbrovú sobotu sme sa opäť vybrali do Levíc na vyhodnotenie Slovenského pohára za rok 2023. V celkovom hodnotení žiakov sme mali na pódiu Lea v kategórii Nádeje B, ktorý si z Levíc odniesol striebornú „medailu“. V akvatlone Janka obsadila medzi Veteránkami 3 tiež striebro. V duatlone skončila Nia na druhom mieste medzi juniorkami a Jožko Danihel medzi Veteránmi 1 a na tretích miestach vo svojich kategóriách sa umiestnili Diana, Ika a Dago. Náš najúspešnejší člen klubu – Ondro – vyhral Slovenský pohár v dlhom triatlone. Za zmienku stojí nielen jeho suverénne víťazstvo v dlhom triatlone s časom pod osem hodín, ako aj najlepší slovenský čas histórie na objemoch dlhého triatlonu, ale aj jeho skvelé medzinárodné úspechy – štvrté miesto na MS v dlhom duatlone a šieste miesta na MS v dlhom triatlone a ME v strednom triatlone. V triatlonovom pohári medzi dospelými Lukáš obsadil skvelé 3. miesto celkovo medzi mužmi, a vyhral aj svoju kategóriu. Svoju kategóriu vyhrala aj Blanka. Livika sa umiestnila na 2. mieste vo svojej kategórii. Klubové súťaže v roku 2023 dopadli pre náš tím tiež veľmi úspešne, vyhrali sme Slovenský pohár v duatlone a v zmiešaných štafetách, v triatlonovom pohári klubov sme sa umiestnili na druhom mieste a v akvatlone sme obsadili 3. miesto. Výsledky v Slovenskom pohári ovplyvnilo vo veľkej miere to, že naši najlepší športovci sa počas roka veľmi často zúčastňovali medzinárodných podujatí, kde veľmi úspešne reprezentovali nielen Slovensko, ale aj náš klub. Okrem už spomenutého Ondra, v klube sme hrdí aj na zahraničné výsledky nielen našich žiakov (český pohár) a dospelákov (preteky série Ironman, Challenge, Xtreme, Xterra, Oravaman a podobne), ale tiež na výsledky Mateja a Ďuriho, ako aj mladých nádejných pretekárov – Filipa, Nie, Emky, Frančihi, Kika, Matúša … v rámci MS, ME a európskych pohárov. Ďakujeme všetkým členom tímu za vzornú reprezentáciu klubu. Sezóna 2023 sa síce skončila, no my sa už nevieme dočkať toho, čo nám prinesie tá nová.

Trigala 2023 (triathlon.sk)