Ďalšími pretekmi tejto sezóny, na ktorých sme sa zúčastnili, boli Dvory nad Žitavou. Jeden z najstarších triatlonov v domácom kalendári. Tento rok to už bol 35. ročník a zároveň to boli aj Majstrovstvá Slovenska v šprint triatlonu vekových kategórií. Viac sa darilo našim dievčatám, ktorým sa podarilo v horúcich podmienkach vybojovať tri zlaté medaily. Konkrétne v kategórii 20 – 29 rokov to bola Lydka Drahovská, ktorú na pódiu doplnili dokonca ďalšie dve pretekárky 3NT, Radka Suchá a Ivona Miklošová. Kategóriu 30 – 39 rokov ovládla hosťujúca Nika Čorbová a medzi ženami nad 60 rokov si dobehla po zlato Blanka Nagyová a po druhé miesto patrí Janke Hučkovej. Bronz získala medzi ženami od 40 do 49 rokov Janka Búzeková. Medzi juniormi získal striebro Matej Medveczký. Juraj Polák a Marek Smetana vybojovali deviate, respektíve ôsme miesto vo svojich kategóriách.

Gratulujeme všetkým pretekárom a tešíme sa na ďalší ročník tejto stálice medzi triatlonovými podujatiami na Slovensku.