Triatlon Dvory nad Žitavou 2018

Po roku sme sa opäť zúčastnili triatlonu vo Dvoroch nad Žitavou.

Tento rok nás síce bolo skromnejšie, zato hnojisko smrdelo rekordne.

Najväčšie nádeje sme vkladali do Maťka Drobného, dokonca s ním odišlo ráno o 6:30 plné auto na preteky. Maťko nakoniec medzi nádejami A skončil na peknom 6. mieste a nemusel ísť na bicykli domov. Medzi mladšími žiačkami sme mali Niu, ktorá sa stratila asi na bicykli a Táničku. Nia dobehla na 5. a Tánička na 10. mieste.

Mário Salazar v superšprinte „šprintoval“ parádne – asi preto, že nechal kľúče od auta a mobil u Mareka s Ondrom a oprávnene sa o ne bál.

Po krátkej pauze, kedy sa čakalo, kedy bude vonku ešte teplejšie, nasledovali dva hlavné štarty, šprint mužov a žien. Medzi ženami nás reprezentovala Radka a Katka. Radka dobojovala na 3. mieste v kategórii a Katka hneď za ňou na zemiakovom 4. mieste.

Medzi mužmi nám Oliver Arnold ukázal, že to ide (vraj) aj bez tréningu, keď obsadil medzi juniormi bronzovú pozíciu. V celkovom poradí zvíťazil „majster slnečnej sústavy a priľahlých galaxií“ Ondrej s Kubom, keď nikto nedokázal odpovedať na jeho bežecké tempo. Na 5. mieste, po slabšom behu dobehol Marek.

Všetkým zúčastneným gratulujeme a o rok sme tam znova.