Uplynulý víkend sme sa popri sústredení na Štrbskom plese, zúčastnili aj na ČSOB zimnej sérii na Draždiaku a na Tri2Fly akvatlone v x-bionicu. Vzhľadom na prebiehajúce sústredenie bolo tentokrát naše zastúpenie o niečo menšie ako obvykle, najmä čo sa zimnej série týka.
V kategórii detských behov si najlepšie počínali Riško Ambrus, ktorý obsadil tretie miesto a Zojka Začková, ktorej sa podarilo skončiť na druhom mieste. Podobne sa nám darilo aj na dlhších behoch, hlavne na 5 km trati. Medzi mužmi v celkovom poradí dobehol na druhom mieste Ďuri Polák. Darilo sa aj ostatným, Andrej Vajda, Oliver Ambrus a Jožko Danihel dokončili preteky v tesnom závese na siedmom, ôsmom a deviatom mieste. Ženskú kategóriu v absolútnom poradí ovládla Zuzka Vedejová.
Medzitým na akvatlone v prostredí X-bionic sphere v Šamoríne sme mali zastúpenie najmä v kategórii nádejí. Medzi nádejami A sa z víťazstva tešil Leo Hrehovčík. Medzi mladšími len tesne ušlo pódium Miške a Filipkovi Ďurisovým, a nakoniec z toho bolo u oboch pekné štvrté miesto. Medzi dospelými si striebro vo svojej kategórii odniesol Ľuboš Hulla. Najbližšie podujatie, na ktorom sa plánujeme zúčastniť, je 10. Akvatlon pre všetkých. Tieto preteky budú 26.01.2025 na Dlhých Dieloch. Dovtedy želáme všetkým triatlonistom a triatlonistkám úspešný vstup do nového roka a ničím nerušenú prípravu na letnú sezónu.