Sobota 17.6. patrila 31. ročníku triatlonu v Dvoroch nad Žitavou ktorý, bol zároveň aj súčasťou slovenského pohára na ktorom ako inak 3NT nemohlo chýbať, aj keď v menšom počte ako na iných pretekoch, ale o kvalitné výkony nebola núdza. Po zložitej logistike dopravy sa na štart medzi nádejami postavili stálice Maroško a Franči s Niou ktorý museli štartovať medzi mladšími žiakmi a všetci traja úspešne reprezentovali. Medzi žiakmi vyhral Matúš Koreň ktorý si stihol odbehnúť ešte aj na Karpatský triatlon aby nebola nuda cez víkend. Gratulujeme! Taktiež netreba zabudnúť ani na doktora a Sašku s Ninkou ktorý nešli o nič horšie. Hlavný štart bol šprint kde nás reprezentoval Zajo s Ďurim ktorý si to dali ako rozcvičku pred Karpatským triatlonom v nedeľu. Rozcvička výživná hlavne na cyklistickej časti ale časy boli aj tak rýchle. V celkovom poradí sa na 5. mieste umiestnil Marek najmä vďaka zlepšenému behu. Toľko k triatlonu v Dvoroch nad Žitavou kde sa určite budúci rok radi vrátime.