Do Poľského Olsztynu niektorí z nás zavítali už tretí krát. Čakalo nás už, dalo by sa povedať tradičné, počasie. Po príchode v utorok začalo pršať počas krátkeho, “pocestovného” rozklusu a z menšími prestávkami neprestalo až do odchodu v pondelok. Streda sa niesla v znamení plávania a krátkej obhliadky trate. Vo štvrtok nás už čakal tradičný predpretekový program. Cyklistická familiarizácia, plavecká familiarizácia a prevzatie štartových balíčkov. Voda mala oficiálne čerstvých 15 stupňov ale nám všetkým sa zdala o pár stupňov chladnejšia. Večer sme si pozreli hokej a šli spať. Kedže sa jednalo o superšprint, bol další deň naozaj rušný. Začalo sa tromi štartami junioriek, kde Margarétka postúpila do Finále A a Ema do Finále B. Nasledovali juniori a Filip sa prebojoval do Finále B. Palimu sa postúpiť nepodarilo ale takto mal viac času na prípravu na nedeľné štafety. Medzi mužmi štartoval Tomáš Tolkunov ktorý postúpil do Finále B a medzi U23 Peťo Rojtáš a Matej. Peťo sa do finále B prebojoval, Matejovi sobotný štart ušiel o 0.3s. Medzi ženami sa do “Ačka” prebojovali Romča a Zuzka a do “Bčka” Ema. V sobotu čakala pretekárov ešte trošku väčšia zima (teplomer ukazoval 12.9 stupňa).  Margarétka bohužiaľ padla na bicykli ale aj tak dobehla na 20tom mieste. Filip sa umiestnil celkovo 48. a Ema 50. Tomáš dokončil 58. a Peťo 51. Medzi ženami Romča dobehla 14., Zuzka 22. a Ema 43. V nedeľu čakali juniorov štafety. V silnej konkurencií dobehla slovenská štafeta 17ta. Po pretekoch sa na chvílu vyčasilo čo sme využili na krátky výklus a niektorí sa aj okúpali. Celkovo sme na týchto ME získali veľa skúseností a vieme na čom treba zapracovať.