V druhej polovici júna sa konali v španielskom Banyoles Majstrovstvá Európy dorastencov v triatlone. Pretekalo sa na tratiach superšprint triatlonu, kde sú najprv semifinálové rozjazdy, z ktorých najlepší postupujú do finále. Náš tím zastupoval Franchi, a ako tréner tam cestoval Ondro. Franchi obsadil vo svojej rozjazde 12. miesto a tesne mu ušlo finále A, ale zabezpečil si postup do finále B. V tom následne obsadil 16. miesto, čiže sa umiestnil celkovo na 46. mieste. Popri majstrovstvách Európy dorastencov sa tam konali aj Majstrovstvá Španielska 3. divízie, na ktorých štartoval Matej, ktorého pozvali z klubu, v ktorom trénoval počas jeho pobytu v Barcelone. Matej pretekal na vzdialenostiach šprint triatlonu a v silnej konkurencii obsadil pekné 10. miesto.

Výsledky semifinále ME Banyoles 2023 muži    Výsledky finále B ME Banyoles 2023 muži