Počas víkendu 17.-18. júna sa na priehrade v Lozorne konal 2. ročník Karpatského triatlonu. V sobotu štartovali detské kategórie, kde nechýbali ani naši mladí drsňáci z 3NT, ktorí sa zúčastnili naozaj v hojnom počte. V kategórii zlomené ruky a iné končatiny vyhral Matúš Koreň. Medzi dievčatami zvíťazila Laura. V nedeľu bol na programe štart hlavných kategórií. Na kratšej verzii v rámci nežného pohlavia všetkým dámam ukázala chrbát naša drsňáčka Maťka. Medzi juniormi sa výborne umiestnil Ďuri, medzi mužmi celkovo na 4. mieste. Najviac zúčastnených 3NŤákov štartovalo v rámci dlhej verzie Karpatského triatlonu. Ondro s Kubom kvôli zdravotnému stavu pretek nakoniec nedokončili. Filip skončil úspešne v cieli aj napriek tomu, že od polovice cyklistickej časti sa viezol iba na zadnom kolese podľa vzoru Sagan. Karpatský triatlon bol už tradične výborný pretek, akurát by sme pre budúci ročník doporučili našim cestárom, aby si dovolenku zobrali, až keď opravia všetky výtlky a diery.