Už klasické otváracie triatlonové preteky sezóny nám odštartovali v areáli FTVŠ UK. Rýchly a vždy nejako obmenený formát triatlonu ponúkol vďačnú atmosféru. Preteky odštartovali najmenšie kategórie nádejí a hneď priniesli aj medailové hody. Miška Durisová a Leo Hrehovčík vyhrali svoje kategórie, Riško Ambrus obsadil 10. miesto. V kategórií starši žiaci postúpili do finále Andrej Vajda (7. miesto), Timo Začka (8.miesto) a Oliver Ambrus (9. miesto). Prvé nepostupujúce miesto v semifinále pripadlo Tomášovi Pavlíkovi. Medzi dievčatami v kategórii mladšie žiačky obsadili Ivana Vajdová 8. miesto, Zuzana Pavlíková 10. miesto a Petra Flimelová 11. miesto. Naše najväčšie nádeje a celkové poradie si plnili svoje reprezentačné povinnosti na EP a EPJ v Caorle, takže neštartovali. Na štart sa ale postavil Roman Duris (5. miesto v kategórii), Daniel Polakovič (7. miesto medzi dorastencami) a náš Dago uzatvoril výsledkovú listinu.